سه شنبه , خرداد ۱۳ ۱۳۹۹
خانه / اخبار تکنولوژی / شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

خريد ملك در آلمان

خرید ملک در بیشتر کشورها وجود دارد و افراد متقاضی میتوانند در صورتی که سرمایه کافی دارند اقدام به خرید ملک در کشور مورد نظر خود نمایند و با توجه به اينكه در بيشتر کشورها قوانين محدود كننده اي براي خريد ملك وجود دارد و افراد قوانین و شرایط سختی را برای خرید ملک تجربه میکنند این شرایط و قوانین محدود کننده در کشور المان وجود ندارد و امکان خرید ملک در المان براحتی برای افراد متقاضی وجود دارد. با توجه به اینکه کشور آلمان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی از شرایط ایده الی برای اقامت و رفاه اجتماعی اقتصادی بالایی برخوردار است که بدین لحاظ افراد متقاضی بسیاری خواستار مهاجرت به این کشور از طرق مختلف هستند.با توجه به اینکه قیمت ملک در المان به نسبت دیگر کشور بسیار مقرون به صرقه است افراد تقاضی زیادی برای خرید ملک در این کشور جذب بازار املاک المان می شوند..با توجه به اینکه قيمت املاك در آلمان یکی از پایین ترین نرخ هاي خريد ملك در اروپا است قیمت خرید یک ملک در آلمان به نسبت دیگر کشور های اروپا مرکزی نسبتا کم است كه چيزي در حدود ۱۵۰۰تا ۲۵۰۰ یورو در هر متر مربع است. قیمت ملک ۳۰ متر مربع (یک آپارتمان کوچک) ۶۰ هزار یورو است و آپارتمان ۱۰۰ متر مربعی حدود ۲۵۰ هزار یورو است. باید توجه داشت که قیمت املاك در شهرهای بزرگي مانند برلین تا ۵۰ درصد بالاتر است و مونیخ گران ترین شهر آلمان است.

خريد يا اجاره ملك

در برخي از شهرهاي بزرگ و كوچك قیمت ملک به صورت ایدار می باشد و افراد می توانند با قیمت های مناسبی اقدام به خرید ملک نمایند البته در برخی شهرهای بزرگ المان قیمت ها به نسبت افزایش یافته است به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶ گران ترین املاکي كه در آلمان به فروش رسيد در منطقه مرکزی میت برلین با ۱۹۰۰۰ یورو در هر متر مربع، و  در شهر هامبورگ ۲۰۰۰۰ یورو در هر متر مربع. در کشور المان قیمت خانه ها و اجاره ها طي سالهاي گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است  طوري که اجاره يك ملك در بين سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در حدود ۱۵% افزایش یافته است و قیمت خانه نيز در همان دوره سالي در حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است. شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و قابل اطمینان توسط سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است .البته بازار خرید ملک درر المان در سال ۲۰۰۸ با بحران زیادی روبرو شد. قیمت املاک در المان با توجه به اقزایش درامدها اقزایش یافت.

انتخاب ملک توسط فرد متقاضی
با توجه به اینکه مردم آلمان زماني كه يك ملك را خريداري وایستگی شدیدی به ملک خود پیدا می کنند این امر باعث می شود برای افراد متقاضی خرید ملک در این کشور سختی های مختلفیی برای پیدا کردن ملک منایب بوجود آید.بازده زمانی که افراد متقاضی خرید ملک در این کشور باید در نظر داشته باشند در حدود مي كنند برای مدت طولانی از آن  برای زندگی استفاده مي نمايند. بنابراین زمانيكه سال می باشد.
شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

خريد ملك در آلمان دارای شرایط زیر است:

  • بررسی وام مسکن توسط فرد متقاضی
  • ارائه و دریافت اصل پیشنهاد خرید
  • بررسی و انتخاب ملک مناسب
  • مراجعه به دفتر اسناد رسمی
  • دریافت وام مسکن
  • تایید و امضای قرارداد خرید
  • تایید و ثبت قرارداد فروش
  • ارائه مدارک پرداخت مالیات

صرف نقل و انتقال ملک و امضای قرارداد کافی برای نمی باشد و باید تمامی مراحل فروش در دفاتر اسناد رسمی به صورت نهایی و کامل انجام پذیرد.بسیاری از مردم از استفاده از دفتر اسناد رسمی به عنوان سپرده استفاده می کنند. در این مورد، قیمت فروش قبل از فروش به فروشنده، به حساب دفتر اسناد رسمی ( notaranderkonto) منتقل می شود.

 

منبع:

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *